Aromaterapeutické masáže

Kombinace přírodních vlastností éterických olejů a léčivá moc doteku.
Kombinace přírodních vlastností éterických olejů a léčivá moc doteku.

AROMATERAPIE MASÁŽ

Účinky vhodně vybraných esenciálních olejů: regenerace pohybového aparátu, odstraňuje bolesti různého původu, obnovuje svalový tonus, podporuje a zesiluje krevní oběh, osvěžuje a tonizuje kůži a podkožní tkáň, zpomaluje proces stárnutí pokožky, usnadňuje detoxikaci a vyživování kůže, ovlivňuje centrální nervový systém, uvolňuje při smutku a depresi, navrací klidný spánek, odstraňuje únavu a napětí, podporuje rekonvalescenci, normalizuje funkci endokrinních žláz, dodává sílu trávicím orgánům, ovlivňuje lymfatický systém, detoxikuje, preventivně předchází různým onemocněním.

DOPORUČENÍ PŘED MASÁŽÍ: 

Před masáží nejezte těžká jídla. Vyhněte se alkoholu a případně kávě. Doporučuji se před masáží osprchovat, abyste po masáži mohli nechat působit éterické oleje o to déle.

DOPORUČENÍ PO MASÁŽI: 

Neplánujte si žádné náročné fyzické nebo psychické výkony, nechte tělo i nadále odpočívat. Pijte dostatek vody nebo bylinné čaje. Vyhněte se kávě, alkoholu. Po masáži se nesprchujte, necháte tím déle působit éterické oleje.

Kdy na masáž nechodit !!!

Pokud se cítíte nemocní nebo máte horečku nebo při celkové tělesné vyčerpanosti. Pokud trpíte hnisavým kožním onemocněním, plísněmi, bradavicemi, máte porušenou kůži. Když se léčíte se závažným onemocněním, zánětem nebo akutním úrazem. Pokud si nejste jisti kontraindikací, tak mi zavolejte a domluvíme se. 

Podpora ženy v jejím poslání
Podpora ženy v jejím poslání

TĚHOTENSKÁ MASÁŽ

Podpůrná, uklidňující masáž pro těhotné je vítanou úlevou od mnoha běžných potíží, které jsou s těhotenstvím spojeny např. s bolestmi zad, otoky, sakroilikální bolesti, pálení žáhy, nadýmání, zácpa, hemeroidy, únava, nespavost a jiné. Jsem máma tří dětí, proto vím, jak se cítíte.

Mým úkolem aromaterapeutky je poskytnout těhotné ženě během masáže maximální pohodlí. Nejdůležitější je intuice a podpora. Volíme takovou polohu, která je ženě příjemná. Délka masáže je individuální, podle toho, jak se žena sama cítí. Pro některou je deset minut dost, pro jinou je málo i hodinka. 

Kontraindikace masáže !!!

Rizikové těhotenství, bolesti v podbřišku, krvácení. Dřívější potraty nebo samovolné ukončení těhotenství. Nemasíruji těhotné maminky v 1. trimestru.

Regenerace svalových obtíží
Regenerace svalových obtíží

SPORTOVNÍ REGENERACE

Sportovci mají zpravidla tu výhodu, že umějí naslouchat svému tělu, pracovat s psychickými a fyzickými stresory. Aromaterapeutická relaxační masáž po namáhavém výkonu nebo tréninku zbaví sportovce svalové únavy a urychlí zotavení organismu.

Kombinace doteku ve spojení s hojivou silou esenciálních (= éterických) olejů působí na svaly pod kůží, ale i na svaly uložené hluboko, na orgány a jiné tělesné systémy. V oblasti fyzické zbavuje bolesti, zvyšuje cirkulaci krve a lymfy, pomáhá odstranit toxiny z těla, snižuje svalové napětí a únavu. Pomáhá na úrovni emocionální, spirituální i energetické.

V zahraničí je aromaterapie již součástí alternativní a komplementární medicíny. Současné publikace ukazují, že použití esenciálních olejů pro sportovce za účelem zvýšení jejich výkonu a udržování potřebné tělesné a duševní kondice, představují pozitivní trend.